דני פיננסי, חוסך לאופנים – חלק 2

… read here

בזמן שחבריו לכיתה, אלה שקיבלו יותר או פחות דמי כיס, נהגו להוציא את הסכומים הקטנים בכל פעם מחדש ממש ימים אחרי שקיבלו אותם, דני נהג אחרת. חבריו כולם רכשו נחשי גומי, סוכריות קופצות, ארטיקים, קלפי משחק של שחקני כדורגל, ודני הרגיש ברצון העולה גם בו כשראה את הפרסים המתוקים ואת השמחה המיידית שעולה בשאר הילדים, אך הוא הרגיש באמת שהוא יודע מה טוב לו, יודע מהו רצונו האמיתי.

במשך חודשים רבים הוא חסך, שמר את דמי הכיס שנאספו בקופה קטנה וצבעונית אשר מצא ברחוב ותיקן. אחרי תקופה ארוכה הצטבר לו סכום גדול ולעיתים עלה בו קושי על כך שאינו מוציא זאת על דברים רבים אחרים, פיתויים למיניהם, אך הוא הזכיר לעצמו את רצונו העמוק. כשהגיע היום בו אגר מספיק כסף, אביו לקח אותו לחנות האופנים הגדולה. אביו, מדביר במקצועו, אינו התלהב מהאופנים אשר בנו קנה מאחר ולא היה לו קצה של מושג על דגמים, אך כשראה את האור על פניו של דני נמלא שמחה בעצמו. אותה רכישה שמחה את דני לא במשך דקה, לא במשך שבועיים, הוא השתמש באופנים ונהנה מהם לאורך שנים. לא נחשי גומי, לא קלפים ולא פסטיגל, הוא ידע מה טוב ומועיל לו באמת.

חברות ייעוץ ארגוני

כמובן שזהו רק משל, סיפור אשר מתאים לחיי רובנו. חשבו מה באמת ימלא אתכם שמחה, לא רק סיפוק רגעי. היו כלכליים באמת בחייכם הפרטיים, שמרו את כספכם להנאות מפתחות, ובעלות משמעות רבה.