לטייל בזול, לחיות פשוט, הכי כלכלי

ישנן דרכים רבות לחסוך, ישנן דרכים רבות להתעשר. לאלו שיש בבעלותם סכומים מהם הם מרוצים עליהם הם מעוניינים לשמור או לסירוגין יש את אלו שאין מרוצים ממצבם הכלכלי ורוצים רק להמריא באמירה שהשמיים הם הגבול. אנשים עשויים מכל החומרים וצבועים בכל הצבעים, השיטות והרעיונות הם רבים ומפוארים. באופן אישי, מעולם לא התעניינתי בהתעשרות מופלגת או כל דבר שכזה, אך האמנות בה אכן פיתחתי מיומנות שאין לתאר היא דווקא בעולם החיסכון. כשאני חושב על להיות מתוחכם ומיומן כלכלית אינני מדמיין בראשי רק תמונה של אדם עשיר על יאכטה בקאריביים, אלא גם אדם שבבעלותו מעט מאוד ממון ובכל זאת מצליח להנות מחייו ולחוות מהעולם הוא מוכשר בתחום בדיוק באותה מידה. פשוט בצידו השני של המטבע.

אספר קצת על מסעותיי האישיים מחוץ לארץ, הרפתקאות אליהן יצאתי במצב כספי דל אך עם אינסוף מוטיבציה ורצון לכבוש ולטרוף את העולם. אחלוק מדרכים ואורח חיים אשר איפשר לי לנוע בחופשיות ולהתנסות בכל מה שרק עלה ברוחי. מאחר ואין מדובר פה באדם במעמד או מצב כספי מסוים, מילותיי יכולות להיות רלוונטיות לכל אחד. בין אם מדביר או מומחה אילוף כלבים, הטו אוזן אם הנושא נוגע לליבכם או ראשכם, והרי כמה רעיונות.

טיילתי בעיקר ביבשת אמריקה. הצפונית, במרכז, בדרומית. ביבשת זו מדינות שונות מסוגים רבים ומגוונים. חלקן מדינות עניות בהן המחיה זולה, חלקן יקרות ממש כמו מדינות אירופאיות, בחלקן דברים מסוימים הם יקרים מאוד והשאר במחירי רצפה. המחנה המשותף לכולן הוא, שבכולן, ללא יוצאת מן הכלל, אפשר לחיות בזול.

אז מה בעצם צריך? ראשית כל, לוותר מראש על פינוק, איכות חיים של משפחה מלוכה מקטאר, להיות מוכנים לרדת מהעץ הנוחיות עליו טיפסנו ולהקריב בכדי לחוות באמת את תחושת החופש יחד עם חיסכון אמיתי.