לטייל בזול, לחיות פשוט, הכי כלכלי – חלק 2

מבחינת ציוד, כשעוזבים את הארץ יש להצטייד רק באוהל, שק שינה, מזרון שטח, לבוש מתאים לאקלים אליו טסים, כמות כסף מועטה לביטחון, וכמובן, גזיה טובה לבישול. הרשו לי לחלוק עצה קטנה וחשובה, את הציוד בדרך כלל עדיף לקנות מחוץ לישראל, הרי אצלנו ציוד טיולים הוא מהיקרים בעולם.

מרגע ההגעה אל אותה מדינה, אפשר להרשות לילה או שניים במלונית זולה או צורת התאכסנות בסגנון, אך רק למשך הנחיתה הרכה. החוכמה היא לצאת מיד אל הטבע. אגב, גם בהמצאותכם בעיר, במקומות רבים ישנם אתרי קמפינג בהם אפשר להקים אוהל בזיל וזול. אוהל הוא חדר לכל דבר, רק צריך לתפוס זאת. מבחינת אכילה יש להמנע מאכילה במסעדות, לקנות מצרכים טובים וטעימים בחנויות ולבשל בעצמכם. הדבר חוסך כמויות אדירות, מהנה הרבה יותר ואף מאמן במיומנות הבישול. בצד ההתניידות והנסיעות, מומלץ לא לטוס או לנסוע בכלי תחבורה יקרים ומפוארים, במדינות רבות אוטובוסים ורכבות הם זולים מאוד ומהירים מספיק בכדי לטייל בנוחות למרחקים. אם אין תחושה של הגבלת זמן, אני בכלל ממליץ על תפיסת טרמפים ממקום למקום. שיטה הממלאת את המסע בהפתעות ומפגשים מרגשים ובלתי צפויים.

בגדול, זהו כל הסיפור. ראו איך עם כמה עצות ושיטות בודדות אפשר לטייל בעולם וכמעט לחסוך בכסף, בטח שלא לבזבז סכומי עתק. יש להיות כלכליים גם בתקופה בה צפוי בזבוז רב, הרי כלכלה נכונה היא שמירה על אורח חיים מסוים. עצה אחרונה, חשובה באותה רמה, אם לא יותר: במידה ואתם טסים למדינה בה מושלים יתושים, עשו לעצמכם טובה ותרכשו חומר דוחה יתושה. לא צריך להשתגע ולקנות מדביר יוקרתי אשר משמיד כל יצור חי סביבו, ספריי פשוט יספיק. טיול נטול עקיצות יתושים ומלא חוויות והרפתקאות שאינן קורעות את הכיס, לא נשמע לכם חלומי?